برگزاری مراسم بزرگداشت پروفسور مریم میرزاخانی در مدرسه فرزانگان تهران

بزرگداشت ذهن زيبا “مريم ميرزاخانى” ، روز چهارشنبه ٩٦/۴/٢٨ در “دبيرستان فرزانگان” ، مدرسه اى كه به بيان “مريم ميرزاخانى” مديريت اش، معلمان خوبش و هم كلاسى اش بر ايشان تاثير داشته اند، برگزار گرديد.

در این مراسم که وزیر محترم آموزش و پرورش و تعدادی از مسئولین آموزش و پرورش و نمایندگان مجلس حضور داشتند از مقام علمی پروفسور مریم میرزاخانی تجلیل شد.

دکتر شهشهانی از اساتید دانشگاه مرحوم میرزاخانی و استاد جعفر نیوشا دبیر ریاضی ایشان در دبیرستان فرزانگان درباره مقام علمی و شخصیت وی صحبت کردند.

سرکار خانم دکتر الهام یاوری استاد دانشگاه صنعتی شریف و هم دوره ایشان در دوره المپیاد ، جناب آقای دکتر امیر جعفری استاد دانشگاه شریف و هم‌دوره ایشان در دانشگاه، خانم زهر ضیا الملکی مسئول انجمن فارغ التحصیلان دبیرستان فرزانگان ،خانم دکتر فاطمه نبوی از هم دانشگاهی های مرحوم مریم میرزاخانی درباره خصوصیات شخصیتی ایشان موارد و خاطراتی را بیان کردند.

در ادامه دکتر اژه ای ریاست اسبق سمپاد ، خانمها حسینی و نوربخش و جناب آقای شکوهی از دبیران ایشان صحبت کردند. در این مراسم دلنوشته های فارغ التحصیلان دبیرستان فرزانگان در سوگ مریم میرزاخانی قرائت شد.